Dopis od občanky Karly Polydorové

Dopis od občanky Karly Polydorové

Vážení slušní občané,

vážená současná destabilizovaná vládnoucí koalice ve vedení radnice,

hned den po „ samozvaném převratu“  jsem napsala všem zastupitelům svůj postoj k tomu, co se v pondělí odehrálo.

Reakce na můj dopis mě donutila se věcí hlouběji zabývat a zjišťovat informace. Jestli jsem se přece jen neunáhlila, někomu neukřivdila a opravdu napsala svůj vlastní  názor.

Pročetla jsem články v novinách, na internetu a na webových stránkách městské části Horních Počernic a místních politických stran.

Díky tomu jsem získala jasný a nezaujatý pohled na situaci :

1)    V dopisech, zveřejňovaných na webu  epocernice.cz , jsou  citovány věty  typu začala se házet špína, lidé jsou dezinformováni, lidem se vysvětlují zákony a jsou zveřejňovány moudra právníků a různých odborníků.

I já jsem psala na web epocernice.cz , ale mé články nebyly zatím z nějakých důvodů mně ne zcela jasných „ zveřejněny“ . Nikoho  jsem neviděla házet špínu krom lidí, kteří toto sami citují a nestydí se ve svých dopisech protiprávně, nesmyslně a hlavně bez důkazů obviňovat vedení obce z tunelování.  Sama za sebe mám pocit , že současné vedení obce je naopak ve sdělování informací o celé situace příliš pomalé a nenašla jsem k dnešnímu dni 29.1.2012 jediný článek  z vedení obce , který by někoho z  opozice pošpinil, pomluvil či nějak obviňoval , ba naopak,  toto činí jen příznivci současné opozice. Vedení radnice je na můj vkus až přespříliš slušné a zdrželo se jakýchkoliv reakcí na hanlivé dopisy namířené proti nim samotným.  Jen kdyby magistrát uznal platnost změny ve  vedení radnice ze dne 23.1.2012, věřte , že by jeho rozhodnutí 100% nebylo  opozicí napadáno a nebylo by o něm spekulováno.

2)    Odvolání zasedání  zastupitelstva svolaného na  23.1.2012

Zrušení svolaného zasedání paní starostkou, vyvolalo obrovskou vlnu nenávisti v řadách příznivců Nezávislých.

Musím říct, že o odvolání zasedání jsem během tohoto týdne mnohokrát přemýšlela a taky si říkala,  třeba se ještě dalo o všem jednat a zasednout s opozicí i s vládnoucí koalicí k jednomu stolu a v zájmu všech voličů si pohovořit.

Pak ale zjistíte, že na webu  ČSSD je uveřejněná písemná dohoda  o odvolání současného vedení radnice. Tato dohoda se podepsala již 22.1.2012 v neděli večer , neznámo v jakých prostorách či sklepeních, jestli v budově úřadu nebo někde v soukromí.  Tento dokument mne otevřel oči. Dnes vím , kdo destabilizoval situaci na radnici, kdo to dopředu zřejmě již dlouho plánoval a taky kdo bez řádného jednání a seznámení se svými chystanými kroky,  současné vedení radnice destabilizoval a tento stav v naší obci zavinil.  Kdo bez řádné výpovědi svému koaličnímu partnerovi připravil nám všem nepříjemné chvíle! 

Je bez pochyby, že  zasedání, svolané paní starostkou za původním účelem schválení rozpočtu na rok 2012, mělo bez jejího vědomí, jiný dopředu připravený  program , kde by zřejmě den předem zrozená opozice,  požadovala od paní starostky už jen klíče od úřadu, protože si již v neděli 22.1.2012 rozdělili řádně své židle , funkce a posty.     

http://www.cssdpocernice.cz/cssdpocernice/koalicni-smlouva2010-2014

    Na závěr musím  říci, za sebe , že nežiji v neutěšeném stavu Horních Počernic a nemám obavu z tunelování obce za současného vedení. Nechápu,  proč by neměla současná koalice dokončit 4-leté volební období,  když předchozí  garnitura měla  tuto čest  již dvacet let. Pak pokud tedy chudáci občané prohlédnou a vzpamatují se a ť to ukáží řádně v dalších volbách a zvítězí-li opět strana pana Lišky  a bude schopen uzavřít koaliční smlouvu s většinovými hlasy  – tak ať vládne.

   

                               

                                    občanka

                                    Karla Polydorová

                                    rozená : Manová