Výstava: Petr Schel – sochy, Miroslav Konrád – obrazy

Výstava: Petr Schel – sochy, Miroslav Konrád – obrazy

Chvalský zámek zve na vernisáž prodejní výstavy soch Petra Schela a obrazů akademického malíře Miroslava Konráda, která se koná v úterý 6. listopadu od 17 hod.

Chvalský zámek zve na vernisáž prodejní výstavy soch Petra Schela a obrazů akademického malíře Miroslava Konráda, která se koná v úterý 6. listopadu od 17 hod. v zámecké galerii. Výstavu originálních soch a obrazů můžete spatřit od 6. listopadu do 2. prosince 2012, denně od 9 do 17 hodin.

Všechny obrazy i sochy je možno zakoupit a investice do kvalitního moderního umění je investice bezpečná. Více zde

http://www.chvalskyzamek.cz/udalost/prodejni-vystava-petr-schel-sochy-miroslav-konrad-obrazy/

Výstava vás provede výběrem z tvorby dvou umělců, jejichž spolupráce je oboustranně přínosná. Akademický malíř Miroslav Konrád je absolventem AVU – speciální školy figurální a krajinářské malby a držitelem ceny Salvator Dali International. V galerii Chvalského zámku vystavuje již podruhé, a to akvarely ze Champagne a olejomalby. Sochař Petr Schell vás zaujme originálními sochami z pálené hlíny.

Petr Schel o své tvorbě: „Když o tom tak přemýšlím z hlediska technologie, vznik každé pálené sochy z hlíny je vlastně takový malý zázrak. Až se skoro nedivím, že je známa už od dob Mezopotámie. A pak se vůbec nedivím například tomu, že když spolu kdysi válčila dvě japonská města, nejdříve se vynosily za hradby výrobky z hlíny, abys se nezničily. (…) Asi vás bude zajímat, proč jsem si vybral právě tento způsob práce i přesto, že jsem původně vystudoval kamenosochařství. Mám rád autenticitu projevu. Vytvářím výsledek. Každý dotek ruky a vložená energie na soše zůstává.“