STOP KRÁDEŽÍM JÍZDNÍCH KOL!

MČ Praha 20 získala dotaci na podporu prevence kriminality a ochranu majetku občanů naší městské části.

MČ Praha 20 získala dotaci na podporu prevence kriminality a ochranu majetku občanů naší městské části.

MČ Praha 20 získala dotaci na podporu prevence kriminality a ochranu majetku občanů naší městské části.

Ministerstvo vnitra podporuje v projektu „Strategie prevence kriminality“ nejen bod projektu Bezpečná lokalita, ale také konkrétně cílí na ochranu majetku osob. Občané MČ Praha 20, Horní Počernice tak mají možnost si svůj majetek individuálně zabezpečit. Pomocí identifikační bezpečnostní technologie DATATAG s mezinárodním registrem, jenž je světově největší svého druhu. Policisté z celé Evropy mají možnost přístupu do registru a ověření, zda dané kolo prochází pátráním. Právě na tento druh bezpečnostního systému byla dotace poskytnuta, a Vy tak máte příležitost si zabezpečit svá jízdní kola a elektro-kola. ZDARMA Vám bude systém DATATAG poskytnut.

Proč? Policejní složky v letošním roce evidují ke 30.9.2014 celkem 7 272 nahlášených krádeží jízdních kol. Je smutné, že se daří objasnit pouze necelých 12% z nich. Toto číslo však může být mnohem vyšší, pokud se zlodějům společně postavíme. Jednou z možností, je právě podpora prevence kriminality formou zabezpečení forenzní technologií, která zloděje odradí. Zloději recidivisté se podílejí na opakovaných krádežích 20%. Policisté mají často složitý úkol, kdy jízdní kolo odhalí, zjistí, že odpovídá popisu kradeného kola, ale je zde problém. V případě, že kolo má poškozené či odstraněné číslo výrobce, pak není identifikace možná. V takovém případě nelze určit skutečného vlastníka a následně ani vznést obvinění a usvědčit pachatele krádeže. Víte co se pak stane s takovým kolem? Je to až neuvěřitelné, ale kolo je vydáno zpět k rukám podezřelého a pravděpodobně i pachatele. Pokud chceme společně zabránit opakovaným krádežím, prodeje kradených kol v zastavárnách a bazarech, máme možnost podpořit prevenci! Využijte proto příležitost identifikačního označení jízdních kol technologií DATATAG. Pro občany je rezervováno 100 ks systému technologie pro zabezpečení jízdních kol a elektro-kol.

Jak systém zabezpečení získat? Občané naší MČ mají možnost systém získat, a aplikaci objednat v prodejně jízdních kol „BIKERANCH“, Křovinovo Náměstí  6/6, Horní Počernice, tel: 602 735 393, nebo info@ebikes.cz. Cena aplikace na jedno Vaše kolo je 150,- Kč. Servisní technik prodejny zajistí aplikaci a následnou registraci v mezinárodním registru. Majitel kola pak obdrží mezinárodní certifikát s jedinečným identifikačním kódem.

Kde najdete více informací o technologii? Více na www.datatag.cz, tel: 272 655 313, případně ÚMČ Praha 20, odbor sociálních věcí a školství, tel: 271 071 640.

DĚKUJEME VŠEM OBČANŮM MČ PRAHA 20 ZA PODPORU SPOLEČNÉHO ZÁJMU!

https://www.pocernice.cz/app/uploads/2014/12/ved/michaela-vedralova.pdf