Volný vstup do Muzea pražského vodárenství!

Muzeum otevře své brány v neděli 7. června od 12 do 17 hodin.

Muzeum otevře své brány v neděli 7. června od 12 do 17 hodin.

PVK + PRIMÁTORKY = VOLNÝ VSTUP DO MUZEA PRAŽSKÉHO VODÁRENSTVÍ

Volný vstup do Muzea pražského vodárenství v Podolí nabídnou Pražské vodovody a kanalizace při 102. ročníku Primátorek, jejichž je společnost hlavním partnerem. Muzeum otevře své brány v neděli 7. června, a to od 12 do 17 hodin.

Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena. Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách.

Muzeum v loňském roce navštívilo přes jedenáct tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraniční mimo jiné z Francie, Německa, Velké Británie nebo USA.