Projekt Asociace krajů ČR „Kraje pro bezpečný internet“ do pražských škol

Projekt Asociace krajů ČR „Kraje pro bezpečný internet“ do pražských škol
Projekt Asociace krajů ČR „Kraje pro bezpečný internet“ do pražských škol

Tento záslužný projekt probíhá již od června a je zaměřen na vědomosti, související s bezpečností internetu obecně a otázky, jak se děti orientují na internetu z hlediska vlastní bezpečnosti. Za kraj hl.m.Praha se zatím účastní řádově desítky žáků/studentů v HMP. To je dost málo.

Tento záslužný projekt  probíhá již od června a je zaměřen na vědomosti, související s bezpečností internetu obecně a otázky, jak se děti orientují na internetu z hlediska vlastní bezpečnosti. Za kraj hl.m.Praha se zatím účastní řádově desítky  žáků/studentů v HMP. To je dost málo.
Edukativní kvíz pro děti a studenty je soutěžní, pro jejich rodiče poučný!
Rodiče si mohou ověřit své znalosti na toto téma (již nesoutěžně) v kvízu pro dospělé: http://www.kpbi.cz/elearning/#rodice
Mobilní telefon Nokia Lumia 635, který do soutěže věnuje každý měsíc společnost Microsoft, získal jako první vylosovaný výherce za měsíc červen 2015 Marek Weiser, student  střední školy Československé akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše v Praze v Resslově ulici.
Marek zvládl tento kvíz opravdu velmi rychle – za 1 minutu a 35 vteřin, i když (jak sám sdělil), až na třetí pokus. Bez ohledu na čas byl vylosován mezi 353 žáky a studenty z 9 krajů, kteří ještě před prázdninami otázky kvízu o nebezpečí na internetu pro děti a mládež úspěšně zodpověděli. Marek kvíz velmi ocenil a měl z výhry velkou radost. Cenu Markovi Weiserovi předal Mgr. Zdeněk M. Záliš, ředitel strategie Národního centra bezpečnějšího internetu ve čtvrtek 17. června 2015,  v sídle organizace NCBI v pražském Karlíně /viz foto/.

Pravidla soutěže najdete na stránkáchwww.kpbi.cz  a https://www.facebook.com/kpbicz

plakat-praha_1444658017