OMEZENÍ SLUŽBY SDÍLENÝCH ELEKTROKOL V HORNÍCH POČERNICÍCH

OMEZENÍ SLUŽBY SDÍLENÝCH ELEKTROKOL V HORNÍCH POČERNICÍCH
OMEZENÍ SLUŽBY SDÍLENÝCH ELEKTROKOL V HORNÍCH POČERNICÍCH

Po necelém měsíci fungování sdílených elektrokol na území Horních Počernic nás vyrozuměla společnost Homeport, která sdílená elektrokola provozuje, že je bohužel nucena svou službu v Horních Počernicích omezit. Na kolech bude možné do Horních Počernic dojet a kola zde vrátit, nebude již ale možné si zde kola půjčit. Důvodem je vysoká míra vandalismu – níže zveřejňujeme sdělení společnosti Homeport s popisem skutků, které k tomuto rozhodnutí vedly. Nezbývá nám než věřit, že vandal či vandalové budou dopadeni a společnost své rozhodnutí v budoucnu opět přehodnotí, aby se služba sdílených elektrokol do Horních Počernic v plném rozsahu vrátila.

 

Sdělení zástupce provozovatele elektrokol, společnosti Homeport:

Bohužel Vám musím touto cestou oznámit, že jsme byli nuceni přistoupit k odsunutí elektrokol Freebike z Vaší městské části. Ač nás to velice mrzí, docházelo v Počernicích k vandalismu a to v takové míře, že jsme se rozhodli kola přesunout jinam. Během necelých tří týdnu evidujeme 4 totální poškození kol. Situaci řešíme s policiíí, ale vzhledem k tomu, že chybí kamerový systém, viníků se nejspíš nedopátráme. Jednalo se o lokality u počernického nádraží a nebo u virtuální stanice SK Xaverov. Kola byly ve dvou případech odcizena a ve dvou zvandalizována. Například tento víkend vandal odtáhnul kolo z Xaverova do nedaleké vodní nádrže a kolo utopil. Následně došlo málem k úrazu našeho technika, který kolo lovil. Nevíme, zda se jedná o jednoho člověka, který kola cíleně likviduje nebo jich je více. Uvidíme, jestli něco přinese vyšetřování PČR. Každopádně ale prozatím kola z Počernic stáhneme.

Bude však ponechána průjezdová zóna i virtuální stanice, takže lidé z centra budou moci stále do Počernic jezdit. Nebude zde ale stálá flotila jako tomu bylo doposud.

Po čase bychom je zkusili nasadit znovu, ale to až přidáme do systému více kol.