PŘÍMĚSTSKÝ DIVADELNÍ TÁBOR

PŘÍMĚSTSKÝ DIVADELNÍ TÁBOR
PŘÍMĚSTSKÝ DIVADELNÍ TÁBOR

IMPROtábor
Příměstský tábor zaměřený na divadelní improvizaci ve skupině.
Improvizace s pravidly, která jsou důležitá na jevišti i v životě – partnerství, spolupráce, naslouchání, reakce na podněty. Pomocí mnoha dramatických cvičení a zábavných her se budeme učit nebát se projevit, přijít se svým nápadem a rozvíjet nápady druhých. Eva Čechová kombinuje volnou jevištní improvizaci a divadelní sporty s cílem svobodně existovat ve hře. Tábor zakončuje malé impro-show, napínavé i humorné, kde sehraní hráči improvizují na divácká témata.

Mgr. MgA. Eva Čechová
pedagog autorského herectví na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU. V současné chvíli se věnuje herectví a režii – v autorském divadle, činoherním a dokumentárním divadle, pořádá dílny divadelní improvizace a jevištního vypravěčství.
V roce 2016 založila v Horních Počernicích Rodinné divadlo Na Radosti a uvádí zde hry ve vlastní dramatizaci s autorským podílem dětí na tvorbě scénáře (dětská představení  Zpátky do Afriky a Paní Láry Fáry, která se hrála v Divadle Horní Počernice a na Festivalu Divadlo v přírodě 2016-2018).
V Divadle Horní Počernice dále uvedla autorské představení Divadla Boršč a také dvě dokumentární inscenace pro školy spolku TisíciHRAn : Fialky a mejdlíčka – dětství pod rudou hvězdou a lokálně zaměřenou inscenaci Protentokrát Chvaly o životě v protektorátní Praze.
Vystudovala francouzštinu a společenské vědy na PedfUK v Praze a autorské herectví na Katedře autorské tvorby a pedagogiky, kde dokončuje doktorandské studium. Vedla kurzy na Pedf Ujep, PedfUK, FFUK a byla také středoškolským pedagogem (semináře dramatické výchovy a rétoriky pro PORG Libeň, Gymnázium Pražačka, Nový Porg).
Dlouhodobě se věnuje propojování učení a divadla cestou osobnostního vzdělávání.
Byla zakládajícím členem první české improvizační ligy – Pra.l.i.ny, kterou od roku 2000 prostřednictvím dílen a tzv. zápasů v improvizaci pomáhala rozšířit do mnoha míst ČR.

Facebookový odkaz