ZMIZELÉ VRAKY V HORNÍCH POČERNICÍCH

ZMIZELÉ VRAKY V HORNÍCH POČERNICÍCH
ZMIZELÉ VRAKY V HORNÍCH POČERNICÍCH

ZMIZELÉ VRAKY V HORNÍCH POČERNICÍCH
aneb dobrá zpráva z konce roku!

Vraky starých aut, které jejich nezodpovědní majitelé zanechají tam, kde je právě napadne, trápí mnoho obyvatel Horních Počernic. Problém je ekologický, protože nikdo netuší, v jakém jsou vozy stavu. Navíc se v nich a kolem nich hromadí obrovský nepořádek, občas v nich kdosi přespí a svou potřebu vykonává přímo na chodníku pod okny domů a jako vrchol všeho – jejich obyvatelé tím ztrácejí definitivně prostor pro parkování.

Zákon v této věci hodně pokulhává. Vraky a jejich majitelé jsou z pohledu zákona nedotknutelní. Tomu sice rozumíme, ale na druhou stranu se v Horních Počernicích nechceme pouze smiřovat s tím, že když někdo nechá auto bez SPZ, na dvou gumách a s kapajícím olejem pět let stát na parkovišti u panelového domu, tak máme místo odtahu jeho majitele usilovně hledat!

Zaznamenali jsme v uplynulých měsících, že staré vraky a binec kolem nich vás zlobí v mnoha lokalitách – Lhotská, Mezilesí, Jizbická a další. Zaměřili jsme se proto na vraky s maximální důsledností a využili všech možností řešení problému. A povedlo se! Jsme rádi, že ještě před koncem roku pro vás máme dobrou zprávu. Všechny vámi avizované nechutné „ozdoby“ parkovišť v Horních Počernicích jsou pryč!

Daria Češpivová, místostarostka

20191202_135047

20191202_135101

20191202_135207