AKTUÁLNÍ INFORMACE – KORONAVIRUS

AKTUÁLNÍ INFORMACE – KORONAVIRUS
AKTUÁLNÍ INFORMACE – KORONAVIRUS

Vážení občané,

připravili jsme pro vás nové informace, které se vztahují k naléhavé situaci přísně sledovaného tématu Koronavirus COVID -19.

 • Městská část Praha 20 hledá dobrovolníky pro případné zajištění zásobování osob základními potravinami v případě neočekávaného nárůstu počtu svých občanů v karanténě.
  DOBROVOLNÍCI:
  Pokud je Vám více než 18 let, netrpíte žádnou chronickou či akutní chorobou a máte zájem pomoci, přihlaste se nám jako dobrovolník prostřednictvím níže uvedených kontaktních údajů.
  POTŘEBUJE NĚKDO VE VAŠEM OKOLÍ, NEBO VY, POMOCI:
  Vyzýváme občany, aby nebyli lhostejní ke svému okolí a pokud vědí o někom, kdo by potřeboval pomoci, oznamte to prostřednictvím níže uvedených kontaktních údajů.
  Potřebujete Vy sami pomoci v souvislosti s karanténou, ozvěte se prostřednictvím níže uvedených kontaktních údajů.
   KONTAKTNÍ ÚDAJE:
  E-mail: urad@pocernice.cz
  Telefon: 724 510 752
 • ode dneška mají senioři v Praze možnost si na lince 800 160 166 objednat dva druhy potravinových balíčků od doručovacích firem. Linka je určena lidem, kteří mají problém s platbou on-line a jsou postiženi aktuálními opatřeními
 • v autobusech pražské MHD nesmí cestující používat přední dveře a být v blízkosti řidiče
 • je zakázán doplňkový prodej jízdenek u řidiče
 • V souvislosti se zákazem pořádání kulturních a sportovních akcí s účastí nad 30 osob a dočasným ukončením vyučování na školách jsou zaváděny další změny v provozu autobusů. Změny budou platit od pondělí 16. března 2020. Doprava metrem a tramvajemi zůstává beze změn. Více informací se dozvíte na webových stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy https://www.dpp.cz/
 • vláda rozšířila povinnou karanténu pro občany vracející se zpátky do České republiky na všechny takzvané rizikové země. Nařízení bude platit od dnešních 12 hodin . Ti, kteří se vrátí z rizikové země (Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Británie, Norsko, Dánsko, Francie, Čína, Jižní Korea a Írán), musí tuto skutečnost oznámit bez osobního kontaktu lékaři. Následně podle nařízení ministerstva zdravotnictví musí strávit dva týdny v karanténě.
 • základní umělecké a jazykové školy jsou dle nařízení uzavřeny (nově ze dne 12.3.2020)
 • do odvolání budou v Praze zavřené městské instituce. Konkrétně pražská zoo, Botanická zahrada, Planetárium, vnitřní prostory na Vyšehradě, všechny pobočky knihoven, Muzeum hlavního města Prahy
 • od 14. března od 6:00 hodin zakazuje vláda používání bazénů a venkovních sportovišť s počtem více než 30 osob

Situaci pro vás nadále monitorujeme. Jakmile budeme znát nové skutečnosti k aktuálnímu dění, neprodleně vás o nich budeme informovat.

 

Petr Měšťan

starosta a členové rady MČ Praha 20