CNG PLNICÍ STANICE V AREÁLU P3 PARK HORNÍ POČERNICE

CNG PLNICÍ STANICE V AREÁLU P3 PARK HORNÍ POČERNICE
CNG PLNICÍ STANICE V AREÁLU P3 PARK HORNÍ POČERNICE

Pro CNG si mohou nyní řidiči přijet i k nové plnicí stanici do areálu P3 Prague Horní Počernice, jedná se o již jedenáctou stanici Pražské plynárenské.

Stanice vznikla v logistickém areálu v rámci spolupráce Pražské plynárenské se společností Rohlík.cz, která pro své rozvozy využívá právě vozů s pohonem na CNG. Stanice má výkon více než 5 000 kg denně a se svými čtyřmi výdejními místy je tak dostatečně dimenzovaná pro obsloužení vozového parku Rohlíku, který nyní čítá přibližně 600 vozidel, a dalších zákazníků, kteří sídlí v areálu P3 Park i mimo něj. Na této stanici zákazníci naplní nízkoemisní bioCNG, díky kterému ušetří oproti běžnému zemnímu plynu 420 tun CO2 ročně.

„I přes pandemickou situaci se nám v uplynulém roce podařilo zvýšit prodej CNG a bioCNG na našich plnicích stanicích o 25 % v porovnání s rokem 2020, což představuje nejvyšší meziroční nárůst ze všech prodejců CNG v ČR. Z toho více než čtvrtinu tvořilo bioCNG. Letos očekáváme nárůst ještě vyšší, kromě našich jedenácti plnicích stanic, jsme také dodavatelem zemního plynu pro další desítky CNG stanic v ČR,“ uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.

V loňském roce se počet vozidel poháněných zemním plynem na českých silnicích zvýšil na téměř 30 tisíc a je tak vidět, že zájem o tento pohon neustále roste.
Pražská plynárenská v této oblasti kromě Rohlíku dlouhodobě spolupracuje také s Pražskými službami, jejíž vozy pro svoz komunálního odpadu jezdí právě na bioCNG. Společně tak přispívají ke zlepšení stavu ovzduší v Praze.

Zdorj: Novinky.cz

Celý článek naleznete zde: Pražská plynárenská otevřela novou CNG plnicí stanici – Novinky.cz