Jednosměrka v ul. Božanovská ?

homepage Fóra MČ Praha 20 Jednosměrka v ul. Božanovská ?

Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Karolína Prokůpková a poslední změna proběhla před 2 roky, 7 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36901

  Anonymní uživatel

  Dobrý den,

  z jakého důvodu musí být jednosměrná ulice Božanovská z křižovatky ul. Ve Žlíbku, když je v podstatě uzavřen příjezd od Běchovic do H.Počernic?

 • #36914

  Ulice Božanovská je zjednosměrněna z to z toho důvodu, že hrozí, že by těžká nákladní doprava z firem, které se nachází v Běchovicích v bývalém „výzkumáku“ a jeho okolí jezdila nikoli ulicí Ve Žlíbku nebo stanovenou objízdnou trasou, ale Božanovskou. Tím by byla Božanovská neúměrně zatěžována.

  Věra Bidlová
  Odbor životního prostředí a dopravy

 • #36992

  Anonymní uživatel

  Dobrý den paní Bidlová,

  děkuji za odpověď, ale dle mého „selského“ rozumu stačí pro nákladní vozy přijíždějící z „výzkumáku“ tedy konkrétně UVP parku Běchovice (to jen kdyby jste neznala místní firmy, jestli tedy jednáte a bydlíte v zájmu H.P.) dát dopravní značku – zákazovou – zákaz vjezdu nákladních vozů – B4 s dodatkovou tabulkou mimo vjezdu MHD (pokud nepíšu konkrétní označení, je to neboť nejsem z oboru dopravy).
  Pak my co bydlíme poblíž ulice nebo v ulici ve Žlíbku nemusíme kvůli „této drobnosti“ objíždět skrze přeplněnou Náchodskou nebo snad kličkovat v ranní špičce mezi školy Chodovická/Ratibořická/Svépravická, kde kličkují rodiče s dětmi do škol a ohrožovat již takto přeplněnou ranní špičku kolem škol zdraví našich dětí.

  Prosím o otevření tohoto tématu na zasedání rady…

  Předem děkuji, majklos

 • #37056

  Anonymní uživatel

  Dobrý den pan Bidlová,

  připojuji se tímto k předešlému příspěvku a prosím o urychlené vyřešení dotyčného nedopatření, abychom tam mohli jezdit domů svými osobními auty beze strachu z rizika dopravního přestupku. Já osobně si nehodlám kvůli této chybě prodlužovat cestu domů o dalších dvacet minut, omlouvám se, ale zdravý rozum mi v tom brání, prosím dejte to do pořádku!

  Děkuji Vám a přeji krásné jaro Pavla Šedivá

 • #37124

  Anonymní uživatel

  Je zajímavé, jak úředníci placení z našich peněz nemají dost sil ani odpovědět, že toto téma se řeší nebo neřeší ?!?
  Děkuji Majklos

 • #37135

  Dobrý den,
  cílem zjednosměrnění komunikace Božanovská bylo zamezení veškeré dopravy to této ulice ze směru od Běchovic, především však těžké nákladní dopravy. K tomuto opatření se přistoupilo z důvodu, že vjezd do Běchovic nebyl úplně zakázán, neboť do nich mohou jezdit vozidla, která dostanou povolení Městské části Běchovice, a těchto vozidel není málo. Naše městská část nijak nemůže regulovat množství vozidel, která dostanou povolení Běchovic, ale může tato vozidla usměrňovat tím, že jim vymezí trasu, kterou mohou použít pro průjezd Horními Počernicemi.
  Pokud by se omezení v ulici Božanovská odstranilo, lze předpokládat, podstatné navýšení dopravy v Horních Počernicích a především právě v ulici Božanovská. Vzhledem k tomu, že tato ulice nebyla zjednosměrněna po celé její délce, ale pouze v malé, minimálně obydlené části, nemělo by docházet k většímu omezení pohybu občanů na území Horních Počernic, ale zato dochází k účinnému omezení dopravy z Běchovic.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.