Nebezpečná křižovatka

homepage Fóra MČ Praha 20 Nebezpečná křižovatka

Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 2 roky, 1 měsícem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #40852

  mkarhan
  Účastník

  Dobrý den,
  chtěl bych upozornit na nebezpečné místo na rohu ulic Jeřická/Chvalkovická. V této křižovatce je přechod pro chodce nelogicky vzdálen oproti přirozenému pohybu chodců. Dochází tak k situacím, že přechod není využívaný a lidé včetně malých dětí si cestu na zastávku Jeřická zkracují skrz živý plot na rohu ulic. Tento živý plot také brání automobilům odbočujícím doprava z ulice Jeřická do Chvalkovické v rozhledu a chodci zejména malé děti dobíhající ranní autobus ,zkracující si cestu v tomto místě, tak nejsou pro auta dobře viditelná.
  Martin Karhan

 • #41230

  admin
  Správce

  Dobrý den pane Karhane,
  ke křižovatce ulic Jeřická a Chvalkovická Vám můžeme sdělit, že tato se bude celá stavebně upravovat. V minulém roce byla vypracována studie stavebních úprav křižovatky Jeřická – Chvalkovická, které předcházelo několik jednání i za účasti Policie ČR, neboť tato křižovatka je z dopravního hlediska problematická. Stavební úpravy se nebudou týkat pouze samotného tvaru křižovatky, ale samozřejmě i přechodů pro chodce, ostrůvků, zeleně apod. Podle návrhu této studie má být Vámi zmiňovaný přechod pro chodce přesunut blíže k prostoru křižovatky, neboť i tato studie prokázala, že tento přechod pro chodce je umístěn daleko od křižovatky a lidé jej nevyužívají. Věříme, že rekonstrukce této křižovatky přispěje k bezpečnosti a komfortu všech účastníků silničního provozu.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.