nový (dočasný?) kruhový objezd na křižovatce Na Svěcence + Šanovská

Home Forums MČ Praha 20 nový (dočasný?) kruhový objezd na křižovatce Na Svěcence + Šanovská

This topic contains 3 replies, has 3 voices, and was last updated by  Anonymous 2 years, 10 months ago.

 • Author
  Posts
 • #27346

  Anonymous

  Na křižovatce ulic Na Svěcence – Šanovská byl udělán malý kruhový objezd, je to zmíněno jako přechodná úprava na úřední desce https://www.pocernice.cz/urad/uredni-deska/434/.
  V dokumentech jsem nebyl schopen dohledat důvod této přechodné úpravy. Kontaktoval jsem emailem odbor, ale zatím jsem nedostal odpověď.
  Nevíte někdo proč tam ten kruháč je? Děkuji.

 • #27362

  Anonymous

  Jedním z důvodů múžou být změny autobusových linek v Praze. Dnes jsem koukal, že přečíslovaná linka 296 (dnes 224) přijede od Chval, odbočí z Božanovské a na novém kruhovém objezdu se otočí kousek se vrátí a pokračuje nahoru k nádraží.

  Možná je to dočasná změna protože Ropid počítá s dalším překopáním linek za půl roku :-)

 • #27435

  admin
  Keymaster

  Na Váš dotaz sdělujeme, že k tomuto dopravnímu opatření předcházel požadavek občanů naší MČ na zlepšení obslužnosti Svépravic. Tato kruhová křižovatka slouží ke zlepšení bezpečnosti a plynulosti provozu na této křižovatce a mimo jiné i k otáčení autobusové linky z důvodu zmiňované obslužnosti lokality Svépravic.

 • #27479

  Anonymous

  Děkuji za odpověď. Tou křižovatkou projíždím 2x denně řadu let. Je to přehledná křizovatka se zanedbatelným provozem, takže provoz je bezpečný a plynulý. Stačilo napsat, že je to z důvodu otáčení autobusu, není potřeba si nic dalšího vymýšlet.

You must be logged in to reply to this topic.