Podnět pro Městskou policii HP-nerespektování dopravní značky Průjezd zakázán

homepage Fóra MČ Praha 20 Podnět pro Městskou policii HP-nerespektování dopravní značky Průjezd zakázán

Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 2 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • #41709

  martinamrackova1
  Účastník

  Dobrý den,
  bydlím v ulici Třebešovská 2254, kousek od Křovinova náměstí a už se opravdu nemohu dál dívat na ty kolony dost často velice rychle projíždějících aut. Mám za to, ze touto ulicí, ze strany sjezdu z Náchodské je značka Průjezd zakázán, ale nedodržuje ji nikdo.Lidé si krátí cestu přes obytnou zónu, aby se vyhnuli křižovatce ve Žlíbku.
  Jak k tomu ale my lidé žijící v této OBYTNÉ zóně přijdeme???Dnes jsem vedla dcerku do školky U Rybničku a málem ji srazila bezohledná řidička, která jela tak 60km/h. Nelze uz ani bezpecne prejit dlážděnou cestu na druhou stranu.Chodníky na Křovinově náměstí jsou obstavené auty, nelze po chodníku jít ani pěšky ani s kočárkem.Bydlí tady děti, které chodí do škol na Chodovickou a Ratibořickou, dost jich chodí pěšky a je to opravdu každodenní stres jen 5m před vlastním domem….
  Je to velmi smutné, že lidé nerespektují dopravní značky a jezdí tam, kde je průjezd zakázán, ale oni ví, že si to můžou dovolit, jelikož je za to ještě nikdo nepokáral.Za celou dobu co tady bydlím od r. 2013 jsem neviděla jediného strážníka, který by to aspon občas řešil…
  Proto moc prosím, zda-li by bylo možné a situace se začala trošku více monitorovat a udělovat neukázněným řidičům pokuty, jelikož je to už opravdu neúnosné.Sama na ně často mávám, at zpomalí, ale nemá to vůbec smysl.
  Kdyby tato ulice sloužila pouze místním a ne jako průjezďák, tak by rozhodně ubylo hluku, který je tím pádem vytvářen a nebezpečí, kterému lidé a děti každý den, dle mého úplně zbytečně, čelí.
  Děkuji a věřím, že se najde čas a ochota tento velký problém řešit.
  S pozdravem
  Martina Mračková
  občanka Horních Počernic

 • #42024

  admin
  Správce

  Dobrý den paní Ing. Kukalová,
  k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že ulice Otovická je bohužel kolmá na ulici Ve Žlíbku a zároveň paralelní s ulicí Náchodská, což jsou dvě hlavní ulice, které jsou v době ranních a odpoledních dopravních špiček nejzatíženějšími komunikacemi v Horních Počernicích. Proto je přirozené, že řidiči hledají také jiné možnosti pro průjezd Horními Počernicemi.
  Z tohoto důvodu Úřad městské části, ve snaze zajišťování komfortního bydlení občanů, stanovil v některých úsecích ulice Otovická dopravní značení zamezující vjezd motorových vozidel, mimo dopravní obsluhy. Toto dopravní značení má docílit toho, aby silniční motorová doprava, která projíždí Horními Počernicemi, nevyužívala ke své přepravě tyto úseky ulice Otovické, ale převážně ulice Ve Žlíbku a Náchodskou, které jsou svými technickými parametry pro větší zátěž dopravy přizpůsobeny.
  Bohužel není v pravomocích Městské části ani jejího úřadu kontrolovat ukázněnost řidičů a dohlížet na dodržování dopravních předpisů, a proto jsme požádali Městskou policii hl. m. Prahy o zpřísněný dozor v této lokalitě.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.