Vyřazení Horních Počernic z návrhu vyhlášky MMR o seznamu aglomerací (hluk)

Home Forums MČ Praha 20 Vyřazení Horních Počernic z návrhu vyhlášky MMR o seznamu aglomerací (hluk)

This topic contains 3 replies, has 4 voices, and was last updated by  Anonymous 2 years, 8 months ago.

 • Author
  Posts
 • #26933

  Anonymous

  Dobrý den, znepokojil mě článek publikovaný na serveru Novinky.cz, který pojednává o návrhu vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj, kterou by se radikálně snížil počet obyvatel Prahy, majících nárok na ochranu před hlukem. Odkaz zde: https://www.novinky.cz/domaci/414641-navrh-vyhlasky-o-hluku-caruje-s-poctem-lidi-obce-mohou-prijit-o-ochranu.html

  Bydlíme v ulici K Palečku a jsme obtěžováni hlukem z dálnice D11. Již v roce 2014 jsem vznesla dotaz, proč nebyl hluk zařazen mezi 10 problémů Horních Počernic. Přikládám svůj tehdejší dotaz i odpověď referenta OŽPD. Bude-li schválena vyhláška v uvedené podobě, zmizí jakákoli naděje na zlepšení naší situace. Zajímalo by mě, zda se MČ Praha 20 nějak zapojí do připomínkového řízení k tomuto návrhu vyhlášky.
  Děkuji, Mgr. V. Holušová

  11. 10. 2014
  10 problémů Horních Počernic – chybí hluk z dálnice – Václava Holušová
  Dobrý den, se zájmem jsem si pročetla otázky ankety zaměřené na výběr dvou největších problémů Horních Počernic. Bohužel jsem v nabídce nenašla ten, který nás denně trápí už spoustu let. Je to hluk z dálnice D11, kterou máme skoro „pod okny“. Tento problém s námi sdílí všichni ti, kteří bydlí v ulicích K Palečku, V lukách i v okolí. Pracuje se na nějakém řešení?
  S pozdravem, Holušovi
  17. 10. 2014
  10 problémů Horních Počernic – chybí hluk z dálnice – ing. Aleš Šebestík, referent OŽPD
  Vážená paní Holušová,
  Úřad městské části Praha 20 v minulosti již vícekrát řešil s ŘSD Praha možnosti snížení hlučnosti z D11 a Pražského okruhu. Žádné kontrolní měření hladiny hluku, provedené Hygienickou stanicí Praha, však neprokázalo překročení hygienických limitů. Jak přes den, tak i v noci. To
  však neznamená, že tímto hlukem není zhoršena kvalita bydlení v uvedené oblasti. Zatím bylo dosaženo toho, že při chystaných úpravách D11 a Pražského okruhu bude zde položen tzv. tichý asfalt a propojení protihlukové bariéry kolem přípojné rampy z D11 podél Pražského okruhu až k ul. Chlumecké/Náchodské. Termín provedení těchto úprav a hlavně jejich účinnost na komfort bydlení zatím neznáme.
  S pozdravem
  Ing. A. Šebestík, referent OŽPD

 • #27005

  Anonymous

  Zdravím, na facebookové stránce Horní Počernice a okolí… jsem našel příspěvek z 22.9. s odkazem na možnost hlasovat pro problémy, které by městská část měla prioritně řešit. Píše se tam, že seznam se odhlasoval na setkání s občany 19.9. Jeden z bodů je odlučnění D11.
  Bydlím také K Palečku a samozřejmě jsem pro ten bod hlasoval. Ale jsem skeptik, o odlučnění poslouchám už spoustu let. Hluk přichází hlavně z úseku dálnice která je nad úrovní lokality Svépravic, a nevěřím, že někdo postaví val nebo stěnu až k Šestajovicům, obzvlášt když je vlastně všechno v „normě“.

  Dávám sem link na hlasování https://vote.d21.me/vote/4kgip4NonZ

 • #27140

  admin
  Keymaster

  Vážená paní Holušová, děkuji za Váš dotaz. Na MČ Praha Horní Počernice dorazil návrh vyhláška MMR. Jejím schválením by se snížila ochrana obyvatel okrajových částí před hlukem.
  Za MČ odešlo toto stanovisko:

  Žádáme o zařazení vybraných okrajových částí, do návrhu nové prováděcí vyhlášky, která má nahradit stávající č. 562/2006 Sb., a to především z důvodu stávajícího hlukového zatížení vlivem procházející dálnice D11 našim regionem a jejímu plánovanému rozšíření. V současnosti projíždí cca 45 tis vozů za den v blízkosti obytné zástavby (někde se přibližuje cca 25 k obytné výstavbě)a v regionu nejsou hlukové limity plněny (plánované rozšíření uvažuje s tzv. tichým asfaltem, aby byly hlukové limity plněny) .
  Měřítko velikosti aglomerace není objektivní z důvodu velmi dynamického rozvoje regionu, jak o tom svědčí rychlý rozvoj regionu.
  Realizace plánovaných dopravních staveb a opatření velmi změní rozložení hlukové zátěže. Zpracování hlukových map velmi přispívá k vymezení oblasti nevhodných k obytné zástavbě atd.
  Žádáme o zařazení okrajových části Prahy, kterými prochází významné dopravní cesty do připravované vyhlášky.

  O dalším vývoji ve věci schvalování/neschvalování či úpravě připravované vyhlášky Vás, paní Holušová, budeme informovat.

 • #27625

  Anonymous

  Je nějaký posun ohledně této vyhlášky? Je někde k dispozici její originál?

You must be logged in to reply to this topic.