Zbourání zděné zastávky "Xaverov"

homepage Fóra MČ Praha 20 Zbourání zděné zastávky "Xaverov"

Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Karolína Prokůpková a poslední změna proběhla před 2 roky, 7 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36902

  Anonymní uživatel

  Jaký byl důvod zbourání již tedy z dob minulých – zděné zastávky „Xaverov“? Předpokládám, že jej nahradí nová „urbanisticky prosklená“ zastávka, anebo budou zaměstnanci firem z BigBoxu čekat na otevřeném větru či dešti z Xaverovských luk ???

  Děkuji za reakci, majklos

 • #36996

  Stará zděná čekárna byla zdevastovaná a Technická správa komunikací jako správce pozemku se k ní nehlásila. Tato čekárna byla využívána pouze bezdomovci. MČ Praha 20 zde prováděla opakovaně úklid, jak uvnitř tak v okolí čekárny. Z důvodu bezpečnosti byla čekárna odstraněna.
  Současně jsme požádali Dopravní Podnik hl. m. Prahy o zřízení nové čekárny. K naší žádosti nám bylo sděleno, že s osazením nové čekárny nelze vyhovět z důvodu stávajícího dalšího přístřešku, který je od tohoto místa vzdálen necelých 60 m.

  Jaroslav Píša, vedoucí MH

 • #37125

  Anonymní uživatel

  Děkuji pan Píšo za odpověď. S tím nepořádkem souhlasím, stálo by na zváženou udělat třeba nějaké pěkné pozastavení na té otočce pro autobusy. Léta tam chodí spousty turistů i občanů HP se dívat na koně.
  Vyjádření DPP nechápu, jaká zastávka 60metrů? Sice tam jezdím skoro denně kolem, ale žádného přístřešku směrem na Běchovice jsem se nikdy nevšiml? Leda, že by byla někde schovaná? Co to zkusit s nimi ještě prodiskutovat, třeba i z pohledu jak moc je daná stanice vytížená, průzkum už zajisté někdo v minulosti dělal, anebo se dá vyčíst ze systému trasování autobusů…

  Děkuji Majklos

 • #37143

  přístřešek skutečně existuje ve vzdálenosti 60 m od původního.
  Váš námět na „vybudování vyhlídky u koní“ budeme uplatňovat u TSK v souvislosti s rekonstrukcí ulice Božanovské. Tato by měla proběhnou počátkem příštího roku.

  S pozdravem
  Jaroslav Píša, vedoucí OMH

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.