Masopustní průvod aneb z Divadla až na Chvalský zámek


Srdečně zveme na masopustní průvod masek. Těšit se můžete na tradiční i netradiční masky, zastavení na trase s programem, zabíjačkové hody v cíli i jednu z novinek, kterou bude změna ve volbě nejlepších masek. Tentokrát masopustní komise vybere ty nejzajímavější rodinné masky. Milé děti, přemluvte maminku, dědu či rovnou celou rodinu a přijďte do průvodu v masce společně! Jako rodinná maska budou považováni alespoň dva zástupci z rodiny v kombinaci dospělý + dítě, jejichž masky budou k sobě tematicky ladit.

Další novinkou letošního masopustního průvodu budou pravé české zabíjačkové hody! O ty se se vší parádou postará pražské řeznictví Uzeniny FarmářNaplánujete si zabíjačkový oběd či brzkou večeři na Chvalské tvrzi, anebo si nakupte do zásoby na doma. Teplé i studené se bude před Chvalskou stodolou prodávat v čase od 13 do 17 hodin. A nabídka bude pestrá: prdelačka a ovar vařený v kotli, jitrnice, jelita a prejt za studena i tepla, tlačenka, klobásy, škvarková pomazánka, sulc, sádlo i škvarky. K tomu pivko i kofola. Po příchodu masopustního průvodu na tvrz se pan řezník postará i o tradiční bourání masa, které bude taktéž k prodeji.

V cíli budou k dispozici i teplé nápoje, které si budete moci zakoupit za drobný peníz a podpořit tak náš počernický azylový dům. A jako každý rok nebude chybět veselá muzika pánů harmonikářů a ani koníci jako doprovod průvodu. A pozor! Masky z průvodu si na cestu domů vyslouží i zabíjačkovou jitrnici a děti se mohou těšit na sladkou odměnu. Přidejte se také a přijďte do průvodu v masce!

Vyrážíme ve 14 hodin od Divadla Horní Počernice.

Masopustní průvod pro vás pořádají: MČ Praha 20, Chvalský zámek, Spolek Molechet, Divadlo Horní Počernice, Skauti, DDM HP, SKP HOPO a Restaurace Sezóna.

Loading Map....