NAVŽDY MLADÍ


Střípky z osudů začínajících herců, jejich zápal pro divadlo, síla první lásky i vypořádání si se s první životní tragédií.

Pozdní osmdesátá léta v Paříži. Skupinu mladých herců právě přijala prestižní divadelní škola. Společně se vydávají na cestu životem a začínající kariérou, plnou učení, hraní, lásky, strachu, touhy prožívat vše naplno a také prvních tragédií.

Ve Francii byl snímek uveden poprvé na festivalu v Cannes v hlavní soutěži.

Francouzsko-italská umělkyně Valeria Bruni Tedeschi na festivalu v Cannes oslnila jako herečka i jako režisérka. Ve své „první filmové lásce“, snímku Hôtel de France (Un Certain Regard, 1987) od režiséra Patrice Chéreau, hrála Soniu, hlavní herečku v moderní adaptaci Čechovovy hry Platonov. Tato inscenace byla projektem školy Théâtre des Amandiers, kterou sám Patrice Chéreau vedl. Film Navždy mladí je spektakulární poctou této škole, kterou slavný divadelní a filmový režisér založil v Nanterre, aby vyučil „další generaci herců“. Sledujeme v něm Stellu, Étienna a další nadějné mladé herce, kteří se připravují na přijímací zkoušky, aby se stali součástí renomovaného uměleckého prostředí, z něhož vzešli herci jako Agnés Jaoui, Vincent Perez, Thibault de Montalembert… a také Valeria Bruni Tedeschi.

Režie:
Valeria Bruni Tedeschi

Hrají:Louis Garrel, Nadia Tereszkiewicz, Micha Lescot, Vassili Schneider, Alexia Chardard, Baptiste Carrion-Weiss, Léna Garrel a další

Přístupnost: 15+
Délka: 126 minut
ORIGINÁLNÍ ZNĚNÍ S TITULKY

Loading Map....