PĚŠÁCI TAJNÉ FRONTY


Režie: Jiří Šindara.

Prostřednictvím dokumentárních záběrů, hraných scén a filmových archivů sledujeme neuvěřitelný příběh Herberta Absolona, který je až v dospělosti postaven před nečekanou záhadu svého života.

Absolonovo pátrání po osudech rodiny postupně rozkrývá dosud neznámé momenty z protifašistického odboje a současně objevuje nezveřejněné praktiky komunistů po roce 1945. Před Absolonem defilují hrůzné okamžiky osudů jeho rodiny. Velkou úlohu má vysoce postavený agrárník Ing. Slavoj Nolč, statkář z Horních Počernic, který ve spojení s Absolonovým otcem a dědem hraje s nacisty vysokou a nebezpečnou hru. Skutečná tragédie Absolonovy rodiny však přichází až s koncem války, kdy se na scéně objevují hornopočerničtí komunisti.

Příběh Herberta Absolona napravuje nespravedlnost vůči zapomenutým hrdinům protifašistického odboje a je silně emotivní.

Po skončení dokumentu promítneme záznam diskuze s Herbertem Absolonem, Jiřím Šindarou, Eduardem Stehlíkem a Radkem Schovánkem, který byl pořízen v Divadle Horní Počernice 21. března 2018.

Délka představení: 150 minut (včetně přestávky)

Vstupné: 50 Kč

Loading Map....