Národnostní menšiny a cizinci

Poskytování služeb ICP

Online právní a sociální poradenství. Informace o podmínkách poskytnutí poradenství a tématech, která lze na poradenství řešit jsou k dispozici v článku na našem webu: https://icpraha.com/spoustime-online-poradenstvi/. Článek lze v pravém horním rohu přepnout do angličtiny či ruštiny. 
 
Na zprovoznění dalších služeb online (interkulturní práce a kurzy češtiny pro již přihlášené kurzisty) intenzivně pracujeme.
 
Zároveň se na našem facebooku https://www.facebook.com/ICPraha/ snažíme sdílet aktuální informace o koronaviru i v anglickém jazyce.

Informace pro občany o Koronaviru – ZDE 

Webový portál HMP pro oblast integrace cizinců prahametropolevsech.cz

Pražané s cizím pasem. Kniha se nedá nikde koupit, je volně dostupná ZDE.

Integrační centrum Praha – nezisková organizace působící v oblasti integrace cizinců na území hl. m. Prahy: https://icpraha.com/

 

META o.p.s. – nezisková organizace zaměřená na podporu dětí a žáků s cizím mateřským jazykem, poskytuje také podporu pedagogům a školám: https://www.meta-ops.cz/

 

Charita Česká republika nabízí službu tlumočení po telefonu zdarma do vietnamštiny, mongolštiny a ukrajinštiny, která občanům může usnadnit komunikaci s úřady. Asistenční infolinka nabízí tlumočení z češtiny do výše uvedených jazyků a naopak. Cizincům také poskytuje informace o jejich právech a povinnostech, o fungování českých institucí. Linku je možné kontaktovat telefonicky nebo e-mailem v provozních hodinách. Služba je důvěrná a bezplatná, hradí se jen cena hovoru podle tarifu operátora.

Od 11. června se mohou nechat očkovat i lidé, kteří nejsou pojištěni u české zdravotní pojišťovny. Více informací čtěte ZDE

Podrobné informace o provozní době naleznete v příloze – leták ve čtyřech jazycích:

Infolinka leták

Letak_Kazachstan

 

Meditace v přírodě pro rodiče s dětmi
25.7. 2021      14:00-16:00

Pro rodiče a děti 5-12 let

Zveme Vás na společnou meditaci a povídání o přírodě. Na závěr si děti mohou zasadit „magické“ semínko jako symbol poděkování přírodě.

Registrujte se předem do 23.7. 2021.
Přihlášení a více informací na mailu: mortillaro@inbaze.cz

1

Výlet do Kutné hory

4.8. 2021      9:30-19:15


Pro děti a mládež 11-18 let

Prohlídka města s návštěvou interaktivního muzea. Věděli jste, že Kutná hora je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO? Pojďte si s námi užít celodenní výlet a poznat toto krásné město blíže. Sraz (a konec) je na Hlavním nádraží v Praze.

Kapacita omezena, registrace do 29.7. 2021.

Přihlášení přes formulář https://bit.ly/3xLROIj nebo na mailu: trojanova@inbaze.cz

2

 

Procházka Botanickou zahradou v Praze a hry v parku

5.8. 2021 15:00-17:15
Pro děti a mládež 11-18 let

Víte, že Praha má několik botanických zahrad? Pojďte se s námi podívat do jedné z nich! Květiny v Botanické zahradě Univerzity Karlovy stojí za to. Po prohlídce si odpočineme v nedalekém parku a zahrajeme si zábavné hry.

Kapacita omezena, registrace otevřena do 3.8. 2021.
Přihlásit se můžete přes formulář https://bit.ly/3eokz6r nebo na mailu: trojanova@inbaze.cz

3

 

Víkendový pobyt

13.8.-15.8.2021 pátek-neděle

Pro mladší děti 5-11 let

Uvolnilo se nám několik míst na víkendový pobyt pro mladší děti. Akce se koná ve Vlašimi, kde máme zajištěno ubytování i stravu. Děti čeká zajímavý program s poznáváním přírodních krás v okolí.

Více informací a možnost přihlášení na mailu: fialova@inbaze.cz

4