SBĚR STARÝCH A NEPOTŘEBNÝCH MOBILŮ

SBĚR STARÝCH A NEPOTŘEBNÝCH MOBILŮ
SBĚR STARÝCH A NEPOTŘEBNÝCH MOBILŮ

Máte doma nepotřebný mobil? Přineste ho na Úřad městské části Praha 20 na adresách Jívanská 647 a Jívanská 635, Praha – Horní Počernice. U recepce jsou nainstalované zelené boxy, kam je možno odevzdat váš starý a nepotřebný mobilní telefon.

V dnešní době výměna mobilů probíhá poměrně rychle a řada mobilů končí ve směsném komunálním odpadu nebo v šuplíku doma. Projekt Remobil se zaměřuje na recyklaci starých a nepotřebných mobilních telefonů. Ve starých telefonech je řada materiálů, které lze využít. Jejich recyklací dochází k významné úspoře materiálu, vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu mobilních telefonů. Mobilní telefony obsahují např. měď, nikl, olovo, antimon, ale také drahé kovy, ale i toxické kovy. Odbornou recyklací se tyto materiály odstraní, některé využijí a dochází k ochraně životního prostředí.

Projekt Remobil je neziskový a je financovaný z recyklačních poplatků, které spotřebitel platí při koupi nových elektrospotřebičů. Celý projekt má také charitativní účel. Za každý odevzdaný telefon putuje 10 Kč pro Jedličkův ústav a školy, demontáž telefonů umožňuje zaměstnat hendikepované osoby.

Každým vhozeným mobilem je možnost se zúčastnit soutěže o nový telefon v hodnotě 10 000 Kč. Do soutěže bude zařazen každý, kdo provede registrací na webových stránkách:

https://remobil.cz/soutez/.