INFORMACE O ÚPRAVÁCH JÍZDNÉHO V SYSTÉMU PID STŘEDOČESKÉHO KRAJE

INFORMACE O ÚPRAVÁCH JÍZDNÉHO V SYSTÉMU PID STŘEDOČESKÉHO KRAJE
INFORMACE O ÚPRAVÁCH JÍZDNÉHO V SYSTÉMU PID STŘEDOČESKÉHO KRAJE

Vážení občané,

od 12. června 2022 dochází na základě rozhodnutí Středočeského kraje k několika úpravám jízdného na linkách v systému PID ve Středočeském kraji. Nejvýznamnější změnou je zrušení bezplatné přepravy pro seniory nad 70 let v autobusech a sjednocení podmínek pro tuto věkovou kategorii v autobusech a vlacích PID. Senioři nad 70 let budou nově platit poloviční jízdné, tedy stejně jako nyní senioři od 65 let. Další novinkou je zavedení výhodných krátkodobých i jednodenních jízdních dokladů pro přepravu jízdních kol a speciální zlevněné jízdné bude zavedeno pro účastníky odboje a odporu proti komunismu a válečné veterány.

Podrobnosti najdete v přiložené tiskové zprávě společnosti ROPID a přehledné tabulce tarifů, které budou platné od 12. 6. 2022.

podrobnou informaci včetně grafické tabulky, které prosíme zveřejnit na vašich webových stránkách, případně na dalších komunikačních kanálech. Jedná se především o zpoplatnění cestování seniorům nad 70 let, proto bychom potřebovali vaši součinnost pro informování těchto občanů. V následujících dnech ještě pošleme i graficky zpracovaný leták k vyvěšení na vašich nástěnkách.

OŽPD

 

Tisková zpráva k úpravě tarifů