VÍKEND HOSTŮ V DIVADLE V PŘÍRODĚ

ZVONOKOSY – čtvrtek 23.5. ve 21.00, TŘI MUŠKETÝŘI – pátek 24.5. ve 21.00, LÍNÝ HONZA – sobota 25.5. v 17.00, TŘI V TOM – Sobota 25.5. v 21.00, PRINCEZNA NA HRÁŠKU – neděle 26.5. v 17.00

ZVONOKOSY  /Gabriel Chevallier/

Bořanovická Královská Opera


Režie: Zuzana Lněničková – Cízlerová

Oblíbený muzikál o postavení záchodku a lidech z malebné vesničky.

Čtvrtek 23.5. ve 21.00

TŘI  MUŠKETÝŘI /Daniel Hrbek, Jiří Janků podle Alexandra Dumase/

DS Ty-já-tr/Načerno


Hudební komedie s konverzací a romantikou.

Neuvěřitelná divadelní parafráze jednoho z nejslavnějších románů světové literatury. Klasika, která se splašila dříve než D´Artagnanův kůň a kterou už nikdo nezkrotí. Romantický příběh, který se dostal do nesprávných rukou. Do rukou svých vlastních hrdinů! Pány Athose, Porthose, Aramise a D´Artagnana není třeba blíže představovat. Známe je všichni ze slavného literárního díla. A v tom to právě je. Co když se Dumas spletl, co když některé věci správně nepochopil? Pojďme se na celou kauzu podívat ještě jednou a bez růžových brýlí.

Pátek 24.5. ve 21.00

LÍNÝ HONZA /Josef Pšenička / na motivy Nezbedných pohádek Josefa Lady

Honza se jenom válí na peci, nic kloudného nedělá, o nic se nesnaží, prostě je líný. Z pece, ze světa krásné zahálky a nic nedělání ho srazí energická princezna ranou žezlem přes zadek. Jak to bude dál uvidíte v naší pohádce.

Sobota 25.5. v 17.00

TŘI V TOM /Jaroslav Vostrý/

DS Jirásek Nový Bydžov


Režie, dramaturgie a scénografie: Alexandr Gregar j.h.

Hudba: kolektiv souboru, texty písní na motivy karnevalových zpěvů Lorenza de´ Medici

a básní Jiřího Žáčka

Rozkošný příběh, na jehož začátku se setkáváme se třemi mladými dámami, které se vinou svých nápadníků dostaly do prekérní situace, prostě „jsou v tom“, je plný ztřeštěností, vtipů,  gagů a snahy trojice milenců dostat se k sobě i přes nevůli rodičů a osudu.

Italská komedie dell’arte patří mezi oblíbené žánry divadla již od 16. století. V roce 1978 napsal pro Činoherní klub komedii ctící tento žánr uznávaný divadelní teoretik, kritik a historik Jaroslav Vostrý, který měl ovšem z politických důvodů zákaz činnosti. Proto se hra Tři v tom objevila na jevišti připsána autoru Jiřímu Menzelovi, který ji režíroval. Na jevišti Činoherního klubu šlo o jednu z nejslavnějších inscenací, která byla na repertoáru téměř devět let.

Sobota 25.5. v 21.00

 

PRINCEZNA NA HRÁŠKU /Adolf Toman/

Režie: Jana Pospíšilová

Známá pohádka o „zkoušce hráškem“, ztracené královské koruně, strašení na zámku a

královské svatbě.

Neděle 26.5. v 17.00