Výstava P.R.D. – pražská revoluční domácnost/ škola Intermédií Milana Knížáka

Srdečně zveme do galerie ARTATAK na výstavu P.R.D. - pražská revoluční domácnost/ škola Intermédií Milana Knížáka. Vernisáž: 6.5. od 19 hodin/výstava potrvá do 25.5.2014.

Srdečně zveme do galerie ARTATAK na výstavu P.R.D. – pražská revoluční domácnost/ škola Intermédií Milana Knížáka. Vernisáž: 6.5. od 19 hodin/výstava potrvá do 25.5.2014.

Srdečně zveme do galerie ARTATAK na výstavu P.R.D. – pražská revoluční domácnost/ škola Intermédií Milana Knížáka. Vernisáž: 6.5. od 19 hodin/výstava potrvá do 25.5.2014.

Bystrá 761 – Hala 12 – Horní Počernice
galerie otevřena denně 11 – 19 hodin

Intermediální škola prof. M . Knížáka byla založena v roce 1990 a je to první škola tohoto typu u nás. Později vznikaly v návaznosti obdobné školy i jinde. Jejím specifikem je obecně především to, že umožňuje posluchačům pohybovat se mezi různými médii a tak vzniká široká škála uměleckých výstupů, od klasického závěsného obrazu až po performance atd.

Intermedialitu jsem pro potřebu mého ateliéru definoval jako volný pohyb mezi médii. V žádném případě se nekryje s multimediálností, která je chápána jako propojení různých médií v jednom díle. Volný pohyb znamená, že vedle klasických disciplín, jako je tvorba obrazu a sochy, mohou žáci používat video a počítač jako samostatné disciplíny, mohou tvořit instalace (a to i z velmi netradičních prvků), mohou jako regulérní součást studia používat i literární, hudební či divadelní formy, mohou uvažovat o architektuře, mohou, samozřejmě, tvořit i multimediální projekty atp. To znamená, že všechny známé i neznámé oblasti jsou jim rovnocenně otevřeny a jsou rovnocenně akceptovány“ (Milan Knížák).

Mnoho absolventů Intermediální školy se stalo významnými a uznávanými umělci jistě také díky možnosti individuálních programů výuky a respektování různorodosti výtvarného vyjádření. Výstavy ateliéru v galerii Artatak se zúčastní jak současní studenti, tak i někteří absolventi a doktorandi. Jejím cílem je představit školu jako dnes již umělecko-historicky důležitý a zajímavý fenomén české umělecké scény posledních dvou desetiletí.

A na co se ještě můžete těšit v galerii ARTATAK v průběhu dubna?

V úterý 29.4. od 19 hodin se bude konat komentovaná prohlídka ke stávající výstavě Obývacím pokojem či halou nevyděsí a to přímo s autorem Petrem Lysáčkem. 

více info k výstavě Petra Lysáčka zde.

Kudy do galerie

 

 

 

https://www.pocernice.cz/app/uploads/2014/04/ved/michaela-vedralova.pdf