MÁRIO BIHÁRI TRIO

Čtvrtek 20. listopadu v 19:30. Mário Bihári, Tokhi a Petr Tichý.

Čtvrtek 20. listopadu v 19:30. Mário Bihári, Tokhi a Petr Tichý.

Čtvrtek 20. listopadu v 19:30
Mário Bihári – akordeon
Tokhi – perkuse
Petr Tichý – kontrabas

Mário Bihári
Mário Bihári, nevidomý romský umělec, české akordeonové eso, pianista, klarinetista, zpěvák, textař, herec a hudební skladatel. Po úspěšném ukončení studia na hudební konzervatoři Jana Deyla zazářil se Zuzanou Navarovou v její kapele Koa. Poslední roky nejčastěji vystupoval se svojí skupinou Bachtale Apsa. Energií našlapané koncerty odehráli na festivalových a klubových pódiích v Evropě, Africe nebo Asii. Jako častý host Dj Mackie Messera vystoupil na zásadních koncertech české electro swingové scény : ve vyprodané Roxy na koncertě Caravane Palace nebo v nabitém Lucerna Music Baru na koncertě Alice Francis. Jako poctivý rómský hudebník umí geniálně zahrát na strunku téměř každé duši.

Tokhi
Tokhi se hudbě aktivně věnuje od dětství, má za sebou řadu úspěchů na české a mezinárodní scéně. Mezi jeho lektory patří špičky z oboru původem z USA, Francie, Itálie, nebo Německa. Jako perkusista procestoval velkou část Evropy a USA., vystupoval v Číně a Indii. Působí jako lektor a minulý rok založil svůj ryze bubenický orchestr fungující na principech brazilské samby.

Petr Tichý
Český kontrabasista s bohatými pódiovými i studiovými zkušenostmi, hraje mimo jiné i na elektroakustický kontrabas vlastní konstrukce zhotovený mistrem houslařem Jiřím Petlachem. Během studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka se propojil s pražskou jazzovou scénou, kde působí dodnes. V současnosti hraje v triu NTS, v kvintetu Marka Novotného a v triu Paula Novotného. Vlastní kompoziční i zvukovou tvorbu realizuje projektem Petr-Kontra-Tichý-Bas.

Jednotné vstupné 140 Kč