Seniorská obálka

Záchranářům na území Městské části Praha 20 bude nyní při poskytování péče osamoceným seniorům a zdravotně a tělesně handicapovaným pomáhat takzvaná Seniorská obálka. Je určena pro osoby, které žijí ve svém domácím prostředí sami.

 

obálka

Jde o tiskopis, ve kterém senioři vyplní informace o tom, kterými nemocemi či alergiemi trpí a jaké berou léky. Obsahovat bude i kontakty na jejich blízké. Seniorskou obálku pak umístí v bytě na viditelném místě (například na ledničce nebo vnitřní straně bytových dveří) pro případ zásahu záchranářů. Záchranná služba, hasiči a policisté jsou o této seniorské obálce informováni a v případě jejich zásahu v domácnosti seniora budou obálku na těchto místech hledat.

Formulář seniorské obálky je možné si stáhnout a vytisknout z přímo z webových stránek Městské části Praha 20 – www.pocernice.cz. Také je možné vyzvednout si ho osobně na Odboru sociálních věcí a školství v kanceláři č. 202, 204 na adrese Jívanská 635.

Vyplnění seniorské obálky je jednoduché, přesto budete-li potřebovat pomoc s jejím vyplněním, můžete se obrátit na rodinné příslušníky nebo na zaměstnance odboru sociálních věcí a školství.

Pro správné fungování projektu Seniorská obálka je důležitá zejména aktuálnost tiskopisu. Vždy, když lékař změní léky, upraví medikaci, či jste propuštěni z nemocnice, nebo nastane jiná změna, týkající se zdravotního stavu, je nutné seniorskou obálku aktualizovat.

Kontaktní osoby pro Seniorskou obálku MČ Praha 20 jsou: Mgr. Olga Švrčulová, tel.: 271 071 799, 724 829 333 a Ing. Monika Brzkovská, tel.: 271 071 640, 604 554 194.

Obálku naleznete zde