MÚK Beranka na D11 a komunikační spojka

Dne 9.4.2015 proběhlo jednání ohledně koordinace stavby MUK Beranka a navazujících komunikací: 

MÚK Beranka2015 aktuálně

  • Hlavní město uzavřelo s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a Středočeským krajem smlouvu o napojení Klánovic a obce Šestajovice v okrese Praha-východ na dálnici D11. Dopravní investice by měla ulevit dopravě na přetížené silnici II/611 v Horních Počernicích. Všechny stavby by měly být hotové v roce 2020. Finanční podíl Prahy bude přibližně 70 milionů korun. Hlavní město podle plánu zaplatí hornopočernickou spojku, která má být zároveň obchvatem Horních Počernic, zatímco mimoúrovňovou křižovatku Beranka bude financovat ŘSD a klánovickou spojku kraj. Praha se na záměr pokusí získat peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Část nákladů ponese podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka také developer, který chce u Klánovic stavět byty. Hlavní město, kraj a ŘSD se ve smlouvě zavazují, že budou postupovat tak, aby územní rozhodnutí bylo vydáno do prosince příštího roku a stavební povolení do března roku 2018.

 

  • probíhá příprava projektové dokumentace pro územní řízení (ŘSD)
  • hl. město Praha – Odbor strategických investic

Po schválení rozpočtu na rok 2015 bude výběr projektanta na projekt dokumentace pro územní řízení na propojovací komunikaci Náchodská x MÚK Beranka.

Probíhají jednání s hejtmanem Středočeského kraje ohledně přípravy na propojovací komunikaci s Klánovicemi a Šestajovicemi.

ŘSD připravuje rozšíření na 6 pruhů směrem dovnitř vozovky.

RMČ k tomuto záměru přijala následující usnesení:

Záměr:

Studie: